בכמה בניית ממ”ד משביחה את הנכס שלכם?

לאחר שכתבנו לכם את המדריך המלא לבניית ממ”ד, נשאלת השאלה מה יוצא לכם מפרויקט כזה? התשובה הברורה היא המון! לאור העובדה כי בשנים האחרונות אף אזור גיאוגרפי בישראל לא בטוח מפני התקפת טילים, מעבר לתחושת הביטחון שמקנה לכם ממ”ד בבית, הוא גם יכול להשביח את הנכס שלכם בעשרות אחוזים! בין אם הנכס שלכם הוא בית פרטי או דירה בבניין משותף. ועל כך במאמר הבא.

ממ”ד הוא לא רק מרחב מוגן

כאמור, תקן פיקוד העורף קובע כי שטחו של ממ”ד לא יהיה פחות מ- 9 מ”ר נטו. שטח זה יכול לשמש אתכם ביומיום כחדר עבודה, חדר משחקים, או חדר שינה נוסף. עובדה זו יכולה להקפיץ את ערך הבית שלכם בעשרות אחוזים. למעשה, הערך המדובר יכול להכפיל את הסכום שהשקעתם בבניית ממ”ד.

בהקשר זה יש לזכור כי המדינה מעודדת את האזרחית לבנות ממ”ד ולכן לא מחייבת אתכם בהיטל השבחה עבור עליית שווי המקרקעין. במקרים בהם נדרש מיגון ביישובי קו עימות, המדינה אפילו מעניקה מענקים ומממנת לכם את בניית הממ”ד. אזורי המענק נקבעים בהתאם להנחיות של פיקוד העורף וגובהו של המענק נקבע לפי הסוג של הנכס.

הכשרת חריגות בנייה כחלק מהוצאת ההיתר לתוספת ממ”ד

הרבה אנשים שאין להם סבלנות לבירוקרטיה המייגעת בישראל בונים תוספות בנייה ללא אישור הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. כך במקום להשביח את הנכס שלהם הם במקרים מסוימים אף גורעים ממנו. למשל, ידוע כי בנייה של מרפסת מעלה את ערך הבית בכ- 10%, אך אם בניתם את המרפסת ללא היתר בנייה השבחה זו לא תבוא לידי ביטוי.

כאמור, ממ”ד ברוב שטחו נחשב כשטח שירות ולכן לא נכלל בשטח זכויות הבנייה . בדיוק כמו מרתף עד חצי מטר גובה, חדר כביסה, מחסן, חניה, או לחילופין כל שטח שהשימוש שלו הוא אחסון. לכן, גם אם ניצלתם את מלוא זכויות הבנייה בנכס שלכם, אתם יכולים לבנות ממ”ד לפי החוק!

כחלק מהיתר הבנייה לתוספת ממ”ד, אם יש לכם בבית חריגות בנייה אנו נגיש בקשה לאישור הבנייה הקיימת ונכשיר את הבנייה הבלתי חוקית שביצעתם. הכשרה זו נקראת “אישור בדיעבד”. היתר הבנייה החדש שתקבלו ישביח את הבית שלכם בעשרות אחוזים.

אז תכלס, כמה הממ”ד מוסיף לערך הבית שלכם?

מבדיקה מקיפה שערכנו, בניית ממ”ד מוסיפה 20-30 אחוזים למחיר הממוצע של דירות 4-5 חדרים בבניין משותף. תלוי במיקום. במילים אחרות, מדובר על השבחה של כ- 400 אלף בממוצע!

הנה דוגמאות לכך בכמה ערים בישראל:

בכמה בניית ממ"ד משביחה את הבית

בכמה בניית ממ"ד משביחה את הבית

הראנו כאן כי לאחר פרויקט בניית ממ”ד השבחת הנכס שלכם יכולה להגיע לערך הכפול מעלות הבנייה. יחד איתנו הנכס שלכם יממש את הפוטנציאל הפיננסי שלו וגם תקבלו ממ”ד שיקנה לכם ולבני המשפחה שלכם בטחון. אנו בחברת עופרים מאמינים בשירות מקצועי ואישי, שניתן מכל הלב. אנו נלווה אתכם יד ביד לאורך כל הפרויקט, אתם לא צריכים לעשות כלום מלבד ליצור עמנו קשר עוד היום. להשארת פרטים מלאו את הטופס מצד שמאל למעלה.