בניה וביצוע

חברת עופרים בע”מ מתמחה בבניית מרחב מוגן דירתי ומרחב מוגן מוסדי (ממ”ד וממ”מ בהתאמה)בהרחבות ותוספות בנייה גדולות ואף מבצעת עבורכם את כל ההליכים הדרושים לקבלת היתרים ואישורי בנייה עבור כל הנ”ל בפריסה ארצית 

מהו ממ”ד וממ”מ? 

מדובר במבנים מזוינים אשר המפרט שלהם מתעדכן תקופתית על ידי פיקוד העורף. גודלו הפנימי של הממ”ד חייב להיות על פי תקנות לפחות 9 מ”ר, ואילו גודל הממ”מ והמפרט שלו ייקבע כל מקרה לגופו. עובי הקירות יכול להשתנות כתלות במיקום בארץ והמפרט בדרך כלל יכלול גם הנחיות לגבי חלונות ודלתותהכנות לתקשורת, מיזוג אוויר, תאורה, סוג טיח, מסנני אב”כ ועוד. 

חשיבות בניית ממ”ד וממ”מ 

בעקבות מלחמת המפרץ, בשנת 1992, בניית מממ”דים הפכה לחובה המעוגנת בחוק עבור כל הבונים בית חדש בישראל. בניית ממ”מ הינה חובה גם לעסקים מסוימים ומפעלים המבקשים לקבל רישיון עסק – ולא בכדי. הממ”ד והממ”מ מצילים חיים בעתות מלחמה, הם מסוגלים להגן ממתקפה אווירית, מטילים יבשתיים בעלי טווח קצר וכיום, עם התקנות החדשות של פיקוד העורף המחייבות התקנת מסנן אב”כ (משנת 2011), הממ”ד מותאם גם לשהייה ממושכת בתוכו ללא מסכות מגן בעת מתקפה של אמל”ח לא קונבנציונאלי.  

בנוסף, למרחבים המוגנים הקומתיים (ממ”ק) יתרון בזמן רעידות אדמה, היות והם נבנים כיחידה רציפה אחת מעל השנייה, עם יסודות נפרדים משל הבניין. והיות וישראל ממוקמת על השבר הסורי אפריקאי, יש לכך משמעות רבה 

לוגיסטיקת בנייה של ממ”דים, ממ”מים והרחבות בנייה נוספות 

בטרם ניגשים לבניית ממ”ד יש למקם את הממ”ד במקום הנכון. אם נגישות בהתאם לתקנים של פיקוד העורף והרשות המקומית. לאחר מכן, יש להגיש בקשה ברישוי הזמין. מלווה בתוכניות בנייה של מהנדס ואדריכל לקבלת היתר בנייה מוועדת התכנון והבנייה במועצה המקומית 

כמו כן, טרם בנייה, יש צורך בבדיקת הקרקע וייעוץ מהנדס. הממ”ד צריך גם לקבל אישורים מפיקוד העורף וועדות שונות ועל כן, הינו נדרש לעמוד בתקנים מחמירים ובהנחיות פיקוד העורף והחוקים החלים על מבנה זה.  

בבניית ממ”מ, ישנו גם צורך לקבל אישור מהמהנדס המחוזי של פיקוד העורף, המהווה את הגוף האמון על מפרט הממ”מ.   

עופרים בע”מ מטפלת בכל הלוגיסטיקה הכרוכה בהוצאת היתרים ואישורים נדרשים לשם תוספת ממ”ד, ממ”מ והרחבות בנייה גדולותאנו פועלת מול כל הגופים הנחוצים – עיריות, וועדת התכנון והבנייה במועצה המקומית, וועדות פיקוד העורף, מהנדס האמון על תכניות הבנייה ועודעל מנת שתוכלו לקבל אישור סופי על בניית הממ”ד, בין שלבי הבנייה נערכות בדיקות איכות ע“י מעבדה מומחית לבדיקת תקנים.  

צוות העובדים של חברת עופרים בע”מ, העוסק בתחום מזה 20 שנה, מבצע את כל עבודות הבנייה במקצועיות בלתי מתפשרת, במיומנות ותוך עמידה בלוחות זמנים!

חברת עופרים הינה בין החברות היחידות בארץ היוצקות את הממ”ד כגוש אחד.

למידע נוסף והצעות מחיר, פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.