בניית ממדים

בניית ממדיים

בניית ממדיים – כי אין דרך אחרת להתכונן

אירועים ביטחוניים, אסונות טבע, רעידות אדמה ועוד מצריכים מכולנו להיות מוכנים לכל צרה שלא תהיה ולהיות מסוגלים להגן על עצמנו בעת הצורך. בדיוק לשם כך אנשים בונים ממדיים בבנייני מגורים וגם בבתים פרטיים, אשר יכולים להגן על משפחתם בעת הצורך. התהליך של בניית ממדיים כרוך במספר שלבים, והוא שונה עבור בתי מגורים משותפים ובתים פרטיים, ולכן חשוב שתגלו כיצד לבנות ממדים בביתכם.

בניית ממדים בבנייני מגורים משותפים

לפני שניתן יהיה להתחיל בתהליך של בניית ממדים בבנייני מגורים משותפים, יש לקבל את ההסכמה של מרבית הדיירים. לפי החוק, 60% מהדיירים חייבים לתת את הסכמתם לפרויקט של בניית ממדים לפני שניתן יהיה להתחיל בבניית החדרים החיוניים הללו.

לאחר שמרבית הדיירים הסכימו לבנייה של ממדים בדירות, יש לקבל היתרי בנייה. בישראל לא ניתן לבנות ממדים מעל 13 מ”ר רבוע ברוטו, ולכן מרבית האנשים מנסים לקבל היתר על חלל בגודל המקסימלי שבימים רגילים משמש כחדר לכל דבר. אם קיבלתם את ההיתרים הנדרשים לבניית ממד בדירתכם, תוכלו לשכור את שירותיו של חברה מוסמכת שיבצע את העבודה החשובה זו עבורכם ויאפשר לכם ולבני המשפחה שלכם להיות מוגנים בשעת חירום.

בניית ממדים בבתים פרטיים

בניגוד לתהליך של בניית ממדים בבנייני מגורים משותפים, בבנייה של ממדים בבתים פרטיים אין צורך לקבל אישור מהשכנים. ממדים בבתים פרטיים מומלץ לתכנן עוד לפני הבנייה מפני שכך ניתן לשלב את החדרים הללו בצורה היעילה ביותר. אם אתם כבר גרים בבית פרטי ולא מעוניינים לבצע שיפוץ מסיבי, תוכלו לבנות ממ”ד בתוספת לבנייה הקיימת וישמשו אתכם כחדר מוגן.

לאחר שתקבלו את ההחלטה להוסיף ממד לדירה שלכם או לביתכם הפרטי, חשוב שתשכרו את שירותיהם של מומחים בתחום, בין שמדובר באדריכלים, מהנדסים או קבלני בניין.

בניית ממדים צריכה להתבצע בצורה מקצועית ומדויקת ותוך שימוש בחומרים האיכותיים ביותר, וחשוב שתבחרו באנשי מקצוע בעלי היתרים ורישויים שיוכלו לספק לכם את השירות הזה.

בניית ממדים מהווה תוספת חשובה לכל דירה ובית פרטי בישראל, ולכן אנשים רבים בוחרים לשנות את ביתם ולהוסיף לו את החדר החיוני הזה. לפני בניית ממדים, חשוב שתקבלו את ההיתרים הנדרשים לעבודה הזו וגם תשכרו מקצוענים מנוסים שיבצעו את העבודה על הצד הטוב ביותר.