בניית ממ”ד בבית פרטי – בלי לטבוע בסבך הבירוקרטיה

בניית ממ”ד בבית פרטי הפכה זה מכבר למשהו חיוני שאינו בבחינת מותרות. אבל, למרות עובדה זו לא כל מי שאין ברשותו ממ”ד ממהר לבנות אחד. הסיבות לכך מורכבות. מלבד העלות הכספית, לרוב מדובר בסבך בירוקרטי אדיר שמקשה על החיים של כולנו. אז למי יש זמן ועצבים, תשאלו, לעמוד בתור ולחכות לאישור כזה או אחר. למי שבכל זאת מעוניין לדעת מה נדרש לשם בניית מרחב מוגן ואיך אפשר לעשות זאת אחרת הנה הפרטים.

סבך הבירוקרטיה – מה נדרש

השלבים השונים שאותם יש לעבור בדרך אל בניית ממ”ד בבית פרטי מתחילים בבדיקת השטח והחלטה על מיקום הממ”ד. ההחלטה הזו מומלץ שתעשה בידי איש מקצוע בעל הכשרה הנדסית. בשלב השני, יש להכין מפת מדידה על ידי מודד מוסמך הבודק את הקרקע. כמו כן, יש לדאוג להכנתה של תוכנית לממ”ד, להכין פריסת ברזל ולהגיש את תוכנית הבנייה לפיקוד העורף לשם קבלת אישור.
לאחר קבלת האישור על ידי פיקוד העורף יש לפנות לעירייה או המועצה המקומית. יש להכין טופס הטמנת פסולת, ולתאם הסכם מול מכון התקנים. מכאן יש להגיש לוועדה המקומית בקשה לשם קבלת היתר בנייה בעבור ממ”ד, אשר עם קבלתו תצטרכו לשלם את אגרת הבנייה.

בניית ממ”ד בבית פרטי – לא נגמר כל כך מהר

אם חשבתם שכאן הסתיימה הסאגה, הרי שלא בדיוק, המתינו וראו. בשלב הבא של בניית ממ”ד בבית פרטי ניצוקים היסודות ורצפת הממ”ד, ולאחר מכן יציקת הקירות ותקרת הממ”ד. כעת יש להתקין דלת וחלון וצינורות איורור.
גמר הבנייה מתאפיין בהנחת ריצוף וצבע פנים עם טיח פנים וחוץ, שיהיה תואם לדוגמת הבית הקיימת. בתוך הממ”ד תותקן מערכת חשמל לפי תקן פיקוד העורף והיא תכלול שלושה שקעים וטלויזיה, טלפון ופלורסנט. איטום של הממ”ד ביריעות ביטומניות ופתיחת דלת מעבר מהבית יסיימו את התהליך כאן. אבל הנקיון הסופי אין בו כדי להעיד על סיום המלאכה.
השלב האחרון יחייב אתכם להציג טופס 4. כאן תצטרכו להגיש שלוש בדיקות בטונים, בדיקת טייח, בדיקת אטימות ולדאוג להשיג את חתימתו של קונסטורקטור האחראי לביצוע השלד. כעת גם יותקן מסנן האב”כ עבור ממ”ד, וכן יש צורך לקבל אישור עבור התקנתו.

איך אפשר אחרת

אז באמת איך אפשר להמנע מכל ה”כאב ראש” הזה? פשוט מאוד. מומלץ לפנות למי שמתמחים בתחום. כמו למשל חברת עופרים הנדסה ובנייה בע”מ, המתמחה בנושא של בניית ממ”ד בבית פרטי. כאן תמצאו מי שיטפל במקומכם בכל הלוגיסטיקה של הוצאת ההיתרים והאישורים הנדרשים מול כל הגורמים הנוגעים בדבר. באמצעותו של צוות מוסמך, מקצועי ומהימן, המכיר על בוריו את החוקים והתקנות הקובעים בתחום בניית ממ”דים תוכלו לעמוד בלוחות הזמנים שקבעתם לעצמכם למרות הבירוקרטיה.