בניית ממ"ד בחדר קיים מחיר

בניית ממ"ד בחדר קיים מחיר

בניית ממ"ד בחדר קיים מחיר

כשעורכים שיפוץ בבית, אחד השלבים הראשונים שניגשים לעסוק בהם ולפעמים עוד לפני בדיקת כדאיות המהלך, הוא התוויית התכנית עם אדריכל או מהנדס מקצועי – וזאת בכדי לאמוד את היקף השיפוץ, את עלויותיו ואת לוחות הזמנים שהוא אמור לעמוד בהם. בכל הנוגע לתהליך של הוספת ממ"ד בבית, ובפרט בחדר שכבר קיים, חשוב בראש ובראשונה להבין כי מדובר בתהליך הנחשב למורכב יחסית לעומת בנייה "מאפס" (במקרים של הרחבת בנייה), וכי ישנן כמה דרכים שונות לעשות זאת, המשפיעות כל אחת בתורה על עלויות השיפוץ הכולל וזמני העבודה עצמם.

מה צריך לקחת בחשבון?

ראשית בשל העובדה כי מדובר בתהליך הנחשב למורכב יחסית, כדאי להיעזר עוד בתחילת הדרך במהנדס ואדריכל מקצועיים, שיוכלו לאמוד את טיב החלל ולקבוע על פיו מהן האפשרויות הריאליות העומדות בפניכם, זאת כמובן תוך התחשבות בהנחיות פיקוד העורף הנוגעות לאזור המגורים שלכם. בכך חשוב לציין כי הנחיות פיקוד העורף הן אמנם מותאמות לכל אזור, אך אין כל מניעה למגן את החלל בצורות נוספות אם אתם מעוניינים בכך. בתור שלב ראשון בתהליך הייעוץ עם המהנדס והאדריכל, כדאי לבחון את הדרכים הספציפיות שבהן תוכלו למגן את החדר הקיים (ובעיקר האם וכמה לשבור כדי למגן מחדש) – ובכך לקבל עבור בניית ממ"ד בחדר קיים מחיר ספציפי בסופו של דבר.

איך לתכנן את העלויות?

מעבר להתייעצות עם אנשי המקצוע שציינו לעיל, חשוב לקחת בחשבון שעבור בניית ממ"ד בחדר קיים מחיר יכול להשתנות גם בהתאם לשלבי בנייה נוספים, שהרבה פעמים לא לוקחים בחשבון: הכוונה היא לרוב לכל אותם "גימורים" אחרונים שגוררים איתם עוד ועוד הוצאות לא צפויות, וחשוב לזכור אותן כבר בתחילת הדרך; בכלל זה ניתן למנות הוצאות לא צפויות כמו אמצעי שיפור לקליטת אינטרנט וטלפון, השגת חתימות ואישורים על ידי גורמי ביניים שנוספו במהלך הדרך (כדוגמת שמאי, עורך דין, אדריכל נוסף או קבלן לתחום בנייה ספציפי) ועוד ועוד – ולאחריהם כמובן ריהוט החדר ועיצוב החלל מחדש. כל ההוצאות הללו הן כמובן הכרחיות וקריטיות, אך כדי להבטיח תהליך נכון ואיכותי כבר מההתחלה, יש לחשוב על כלל האפשרויות ולהכניס אותן לתכנית הכוללת ולתקציב.