בניית ממ”ד

בניית ממ”ד

יש בבעלותכם בית או דירה ישנה, ואתם מתכננים להרחיב אותה? אין מבורך משיפוץ שנועד לשפר את איכות חייהם של יושבי הבית – או לחלופין כדי להעלות את שווי הנכס לעתיד הקרוב והרחוק. עם זאת, חשוב לדעת שכל עוד הרחבת שטח הדירה תעלה על 12 מ”ר בסך הכל, על פי חוק תהיו מחויבים בהוספת ממ”ד לתהליך ההרחבה (זאת כמובן בהנחה שעדיין לא נבנה ממ”ד בדירה). אז מה חשוב לדעת על בניית ממ”ד? המומחים של חברת עופרים עונים.

תכנון כולל

הדבר הראשון ואולי החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון כאשר מדברים על בניית ממ”ד הוא התכנון הראשוני של התהליך, בו ככל שתיקחו את בניית ממ”דים בחשבון בשלב מוקדם יותר כך תפיקו רווחים גדולים יותר בעתיד – הן מבחינת נצולת המקום בצורה נכונה, הן מבחינת השקעת משאבים חכמה והן מבחינת הרווח הפוטנציאלי העתידי שלכם (בין אם מדובר בהרחבת הדירה למגורים ובין להשקעה). בניית ממ”ד בשילוב נכון עם תכנית השיפוץ הכוללת של הבית יכולה למעשה להפוך את תהליך השיפוץ לחוויה ולהזדמנות של ממש, ובמקום לראות זאת כ”נטל” מומלץ להתמקד בראש וראש בהיבט הביטחוני החשוב מאין כמותו שתרוויחו מכך, אך מעבר לכך להתייחס לתוספת החדשה כאל אתגר ודרך חדשה ומקורית לנצל את החלל שברשותכם ועל הצד הטוב ביותר.

איזה חדר להפוך לממ”ד?

בתוך תהליך התכנון, מומלץ להיעזר במומחים שיבטיחו עמידה מחמירה ומקצועית בכל התקנים הרלוונטיים – קודם כל מבחינה בטיחותית ורק לאחר מכן מבחינה חוקית; אך מעבר להיבט הפונקציונלי והבטיחותי, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע גם מתחום האדריכלות ועיצוב הפנים כך שתמצאו את הייעוד הנכון והמדויק ביותר לממ”ד מבחינתכם ומבחינת כל יושבי הבית, ותבטיחו שגרת חיים טובה ואיכותית הן בימי שלום ועת בעתות חירום. כך, בין החללים המומלצים לבניית ממ”ד נמנה בדרך כלל כתוספת לבית מבחוץ, או לחילופין אם אין מקום בחוץ לבנות ממ”ד אז לחפש חלל מתאים בתוך הדירה בחדר טלוויזיה או חדרי משחקים, ובמקרים מסוימים גם חדרי שינה ספציפיים בבית. במקרה כזה ראוי לשקול היטב את שימוש החדר שיהיה הממ”ד, ולחשוב היטב כיצד להפוך אותו לידידותי ונוח ככל האפשר – כדי שהממדים יהפוך לחלק אינטגרלי ונעים בבית, ומצד שני בטיחותי ופונקציונלי עד כמה שניתן.