הוספת ממ"ד לבית פרטי

הוספת ממ"ד לבית פרטי

הוספת ממ"ד לבית פרטי

מכירים את התחושה המרגשת של שינוי באוויר, לפני שמתחילים בתהליך שיפוץ בבית? החלום הגדול מתחיל להתגשם סופסוף והשמחה גדולה, אך עם זאת תמיד יש לקחת בחשבון את הרצוי מול המצוי: העמידה בתקציב שהוקצה, תנאים פיזיים מגבילים וכמובן תקנות שיש לעמוד בהן על פי החוק. כך בדיוק נהגו להתייחס עד לא מזמן להנחיות פיקוד העורף הנוגעות להקצאת מרחב מוגן בבית, וממגוון סיבות – החל מליקויי תקשורת בתוך הממד ועד לבידוד תרמי לא תקין, דרך חומרי גלם שאינם תואמים את מה שתכננתם ועוד ועוד. אך כיום, בזכות שלל פתרונות ופיתוחים טכנולוגיים שונים ניתן להגיד בבטחה כי הוספת ממ"ד לבית פרטי או לדירה היא קלה מתמיד, ומהווה אפילו הזדמנות עיצובית ייחודית מאין כמותה.

מהי המשמעות העיצובית של הוספת ממ"ד לבית פרטי?

חשיבותה הבטיחותית של הוספת ממ"ד לבית פרטי (או לדירה) היא כמובן מובנת מאליה, ולכן אין צורך להרחיב בה. אך מבחינה עיצובית, התפיסה ההולכת ומתפשטת כיום רק מתחילה לעשות את צעדיה הראשונים בעולם העיצוב – והיא ראייתו של החלל כחדר לכל דבר בבית, בו גם אם ישנם תנאים מסוימים שמגבילים בצורה כלשהי את החזון העיצובי של הבית, יש (וניתן בקלות) לראות זאת כאתגר מהנה ומלמד.

מה חשוב לקחת בחשבון בתהליך העיצוב?

כדאי לשקול היטב את השימוש היומיומי שיהיה לחדר הממד – ולחשוב דוקא בצורה של "הפוך על הפוך", ולהתייחס אליו כאל עיקרי ומהותי בהווי הבית, וזאת בכדי ליצור בקרב יושבי הבית אסוציאציה חיובית וחזקה – ומעל לכל כזו הקשורה בשגרה – כדי שלא לעורר חשש מיותר בשעת חירום. מעבר לכך, ניתן לצבוע את החדר בצבעים מרגיעים ולאבזר אותו בדומה לשאר חללי הבית, גם אם מבנהו המגושם ההתחלתי (ובפרט דלת הכניסה אליו) נראה לא מתאים. זהו למעשה מגרש משחקים שניתן לשחק בו בדמיון עוד ועוד, ולמתוח את גבולות היצירתיות שלכם עד לתוצאה המושלמת והיפה ביותר.