הוספת ממד לבית פרטי

הוספת ממד לבית פרטי

הוספת ממד לבית פרטי

אם יש בבעלותכם בית פרטי צמוד קרקע, ובמיוחד אם אתם מתגוררים בו כבר מספר שנים, סביר להניח שחשבתם כבר על שיפוץ או הרחבה. במיוחד במקרים של תוספת בנייה משמעותית (כזו העולה על 12 מ”ר), חשוב לדעת כי על פי חוק תהיו מחויבים בהוספת ממד לדירה, אם עדיין אין בבית כזה. בשונה מבניין מגורים, הוספת ממד לבית פרטי טומנת בחובה מכשול עיצובי מסוים, שלא הרבה חברות יודעות כיצד להתמודד איתו. אז איך תיערכו לשינוי החדש בצורה הטובה ביותר? הנה כמה טיפים מטובי המומחים של חברת עופרים:

החלטה על מיקום הממד

הדבר הראשון והחשוב ביותר בכל הנוגע לתהליך של הוספת ממד לבית פרטי הוא הבחירה במיקום הנכון לבית; מעבר לשיקולים בטיחותיים ומובנים מאליהם הנוגעים גם ללשון החוק (בהם למשל האיסור על חשיפתו של הממד ליותר משני קירות חיצוניים למבנה), ישנה חשיבות רבה לשאלה מה יהיה המקום שישמש בפועל כממד – מפני שהוא אמנם יהיה פונקציונלי בצורתו המקורית בעתות חירום, אך אין משמעות הדבר שעלינו להזניח אותו בשגרה – ההיפך הוא הנכון. כך, כדאי לחשוב על מגוון משתנים כמו טיב הקליטה בחדר האטום, זרימת האוויר והאפשרות לאוורר אותו ככל הניתן בשגרה, איטום טמפרטורה ועוד ועוד – ולבסוף כמובן הסכנה שבהזנחת החלל, והפיכתו ללא שימושי כך שבעת חירום הוא עלול חלילה להיות לא תקין.

חיפוי חיצוני

לאחר שתחליטו על מיקום החלל ובנייתו בצורה הטובה ביותר, מומלץ להיעזר בחברה מקצועית שתחפה עבורכם את החללים החיצוניים וזאת כדי להבטיח קמת אסתטיקה לא מתפשרת, וכמובן יישור קו עם שאר המאפיינים העיצוביים הקיימים בבית – הן מבפנים והן כלפי חוץ.

להפוך את הממד לחלק אינטגרלי מהבית

מאפיין נוסף שכדאי לחשוב עליו בכל הנוגע לתהליך של הוספת ממד לבית פרטי הוא ההרגל להיות בו ביומיום, ועל ידי כל יושבי הבית; כאמור, במהותו חלל הממד נועד לשימוש בעתות חירום בלבד, אך חשוב להרגיל את יושבי הבית להשתמש בו ולקבל ממנו אסוציאציות חיוביות גם בשגרה, וזאת כדי להמעיט עד כמה שניתן את סף המתח בעת חירום ולהנעים את זמן השהייה בו כשזו תהיה בגדר חובה.