הוספת ממד לבניין קיים

הוספת ממד לבניין קיים עושים רק עם מקצוענים

הוספת ממד לבניין קיים

הוספת ממ”ד לבניין קיים מהווה אתגר לא פשוט מבחינה הנדסית, אך האתגר בהחלט משתלם בסופו של דבר. ממ”ד מגן על כל שוכני הבית באופן שמקלט לא יכול לעשות, ולכן אנשים רבים בוחרים להוסיף לביתם ממ”ד, גם אם הם גרים בבניין דירות. אם אתם שוקלים להוסיף ממ”ד לדירה שלכם, חשוב שתדעו במה זה כרוך ומה תצטרכו לעשות כדי למגן את ביתכם.

הוספת ממ”ד לבניין קיים – כך תגנו על משפחתכם

בשנת 1992 פרצה מלחמת המפרץ שבמהלכה כולם נהרו למקלטים בתחתית הבניין. לאחר המלחמה הזו, היה ברור שיש צורך בפתרון זמין ויעיל יותר להגנה על תושבי ישראל, ויצאה הוראה להוסיף ממ”ד לכל מבנה חדש שנבנה בישראל. מאז שנת 1992 כל בניין מגורים משותף כולל ממ”דים, אך עדיין ישנם מבנים ישנים שאין בהם את החדר החיוני הזה.

כיום ישנן מיליון דירות ללא חדרי ממ”ד לעומת 800,000 דירות שכוללות את החללים החיוניים הללו. כדי לשפר את ההגנה במבנים ישנים, ישנן חברות מקצועיות שמבצעות הוספת ממ”ד לבניין קיים, וגם אתם יכולים לשכור את שירותיהן של חברות מהסוג הזה.

המחסום הגדול ביותר בדרך להוספת ממ”דים לבניינים היא הסכמה של מרבית הדיירים על שיפוץ מהסוג הזה. כדי לבצע הוספת ממ”ד לבניין קיים, חייב לקבל הסכמה של לפחות 60% מהדיירים על הפרויקט. לאחר שפותרים את הבעיה הזו ומקבלים את רוב הקולות בבניין, ניתן להתחיל בשלב הבא – קבלת אישורים והיתרי בנייה.

דיירים רבים ברחבי ישראל בוחרים לבצע הוספת ממ”ד לבניין קיים כחלק מפרויקט תמ”א, אך זה לא בגדר חובה. במקום זאת, תוכלו להוסיף ממ”ד בביתכם שיגן עליכם בשעת צרה. לפי ההוראות של פיקוד העורף, הממ”ד שיבנה בביתכם חייב לעמוד בתקנים שנקבעו על ידו, ולהיות במידות הבאות: שטח – 9 מ”ר לפחות (נטו), גובה – 2.5 מטר, שטח עבור בן אדם – 1.25 מ”ר, לכלול חלון ודלת עמידים בהדף ורסס, צינורות אוורור וחיבור לחשמל במספר נקודות.

הוספת ממ”ד לבניין קיים אמנם דורשת מעט מאמצים, אך בסוף התהליך תוכלו ליהנות מבית מוגן בו תוכלו להיות רגועים יחד עם האנשים היקרים לכם ביותר.