הוספת ממד לבניין קיים

הוספת ממד לבניין קיים

הוספת ממד לבניין קיים

למרות שלאחר שנת 1992 החוק מחייב בניית מרחב מוגן דירתי בכל מבנה חדש אשר מוקם, המציאות אחרת ועדיין קיימים בתי אב רבים אשר אין בהם מרחב מוגן דירתי.

אם לכם נמאס לחיות בחוסר ביטחון ולרוץ למקלט ולשהות שם זמן ממושך במקום להרגיש בטוחים בביתכם כדאי לחשוב על הוספת ממד לבניין קיים.

הליך הוספת ממד לבניין קיים – כל מה שאתם צריכים לדעת

בין אם ניסיתם ולא הצלחתם או בין אם שמעתם משכנים ומכרים הליך הוספת ממד לבניין קיים יכול להיות מאתגר וארוך ולכן יש צורך לעבוד ביסודיות, שיטתיות ועקשנות על מנת להשיג את המטרה.

אחד השלבים הראשונים והעיקריים הינו השגת הסכמה של דיירי הבניין כך שלכל הפחות תתקבל הסכמה של 61% מדיירי הבניין להוספת ממד.

אם אתם חוששים מסירוב של שכנים ראוי לעלות את ההצעה על יתרונותיה הרבים. כך למשל, הוספת ממד לבניין קיים מאפשר למעשה הוספת חדר נוסף והגדלת שטח הדירה ואם זה הוביל להשבחת הנכס ועליית ערכו לא יוטלו על בעליו היטלי השבחה. כמו כן, אם בבניין תוכנן שיפוץ לרבות הוספת מעלית הרי שמדובר בהזדמנות מעולה להוספת ממד שכן כבר כל הבניין בלאו הכי בשיפוץ.

יתרה מכך, במרוצת השנים דירות ללא מרחב מוגן דירתי תהיינה פחות מבוקשות בשוק הנדל"ן ומשכך ערכן יהיה נמוך משמעותית. נקודה זו רלוונטית בעיקר לכל אותם אנשים הרוכשים דירות להשקעה ומעוניינים לשמור את תשואה מרבית והשבחת ערך הנכס.

כמובן שקיים היתרון העיקרי של הוספת ממד לבניין קיים והוא הוספת של מרחב מוגן בכל דירה כך שבעת אזעקה אין צורך לרוץ רחוק ולפחד לא להספיק להגיע אלא פשוט נכנסים לאחד מחדרי הבית.

מאיפה מתחילים ?

אם כבר החלטתם בדבר הוספת ממד לבניין קיים מומלץ להיעזר בחברה מקצועית המתמחה בתחום אשר תוכל להעניק לכם ייעוץ מקצועי, תכנון מקיף, טיפול בכל הליכי הבירוקרטיה ואפילו השגת הסכמה מכלל הדיירים.

עם הוספת ממד לבניין קיים תוכלו לנהל את שגרת החיים הרגילה שלכם ולהיות מוכנים לכל הפתעה.