היתר בניה לממ"ד

היתר בנייה לממ”ד

היתר בניה לממ”ד

החשיבות של מרחבים מוגנים ביתיים מתחדדת עם כל שנה שעוברת, ואנשים רבים בוחרים להוסיף לביתם ממ”ד כדי להרגיש מוגנים. כדי לעשות זאת, חשוב בראש ובראשונה לקבל היתר בניה לממ”ד מהעירייה או הרשות המבצעת של המקום בו אתם גרים. לאחר מכן תוכלו להתחיל את התהליך של הוספת ממ”ד לדירה שלכם או לביתכם ולהיות מוגנים בכל עת.

היתר בניה לממ”ד – כיצד מקבלים אותו?

קבלת היתר בניה לממ”ד יכול להתרחש רק בדרך אחת: אתם והדיירים בבניין בו אתם גרים לא יכולים להגיש את המסמכים הנדרשים לקבל היתר מהסוג הזה. האפשרות היחידה היא לשכור את שירותיה של חברה מקצועית שתגיש את המסמכים עבורכם ותבצע את כל ההליכים עד לקבלת ההיתר הנדרש לבניית ממ”ד.

אם אתם גרים בבניין מגורים, אתם חייבים להגיש אישור הסכמה של 60% מהדיירים על הוספת ממ”דים לבניין. ללא האישור הזה לא תוכלו לקבל היתר בניה לממ”ד ולהמשיך את התהליך עד להוספה של החלל הזה. ישנם מקרים חריגים בהם ניתן לקבל היתר בניה ללא הסכמה של 60% מהדיירים, ועליכם לבדוק מה העירייה במקום מגוריכם דורשת עבור קבלת פטור מהסוג הזה.

קבלת היתר בניה לממ”ד צריכה להינתן בהתאם לחוק התכנון והבנייה בישראל. ההיתר הוא בעצם רישיון שמעניקה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה כדי לאפשר לבנות ממ”דים בבתים פרטיים, בנייני מגורים ומבנים אחרים.

כדי לקבל את הרישיון שמתיר לכם להוסיף ממ”ד לביתכם, עליכם להגיש מפת מדידה, תכניות מבנה, אישור רשויות לבנייה, וכן את הפרטים של החברה האחראית לתכנון, בנייה ופיקוח על בנייה של ממ”דים. בניית ממ”ד ללא היתר מהווה עברה פלילית, וחשוב להגיש את כל המסמכים הנדרשים כדי לקבל רישיון בנייה לממ”ד.

אם חסרים לכם מסמכים מסוימים, כמו מפת מדידה (נפוץ במיוחד במבנים שנבנו לפני שנת 1991), תוכלו לבקש אותם מהעירייה ולהוסיף אותם לבקשה שלכם לקבלת היתר בנייה לממ”ד.

ממ”דים מהווים חדרי מיגון חיוניים שלא ניתן לוותר עליהם לאור המציאות הביטחונית בישראל. על מנת שתוכלו להוסיף לביתכם חדר מוגן, עליכם לקבל תחילה היתר בנייה לממ”ד שיעניק לכם את הרשות להוסיף חדר מהסוג הזה לביתכם.