ממד מוכן למכירה

הפיכת חדר למרחב מוגן – הדרך להעניק ביטחון למשפחה

הפיכת חדר למרחב מוגן – הדרך להעניק ביטחון למשפחה

החל משנת 1992 החלו לבנות מבנים בתוספת חדרים מוגנים בדמות ממ"ד אשר מהווים מקום מוגן במקרה של תקיפות אוויריות.

הבעיה מתחילה בכך שמבנים רבים הוקמו הרבה לפני שנות ה-90 ואינם כוללים חדרי מוגנים אלא במקרה הטוב קיים מקלט המשותף לכל דיירי הבניין ובמקרה הפחות טוב, קיים מקלט שכונתי, מחוץ לבניין ובמרחק של כמה מטרים אליו נאלצים לרוץ התושבים במקרה של אזעקה.

ברור שאין צורך להכביר במילים ולהסביר אודות המצב הביטחוני הרגיש שבו נמצאת מדינת ישראל מאז הקמתה ובדבר החשיבות של חדרי ממ"ד מוגנים.

אז מהן האפשרויות?

ניתן לראות כי קיימות שתי אפשרויות ליצירת אזור מוגן בביתכם בהישמע אזעקה.

האחת, בניית ממ"ד על ידי שיפוץ והוספת חדר ממ"ד לבית. המדובר בבנייה המחייבת קבלת הסכמת הדיירים בבניין וכן אישורים שונים והיתרי בנייה. חדרי הממ"ד כוללים קירות עבים מבטון מזויין, חלון ודלת אטומים אשר עמידים להדף ורסס.

השנייה, הפיכת חדר למרחב מוגן ללא צורך בהסכמת הדיירים בבניין וללא שיפוץ.

אז במה כרוך הפיכת חדר למרחב מוגן ?

בשיטה זו למעשה לוקחים את אחד החדרים בבית אשר מתאימים ומוסיפים לו קירות מבטון  שהופכים את החדר למוגן ועמיד במקרה של פגיעה של רקטה או טיל. כמו כן, מוסיפים לחדר חלון ודלת עבים במיוחד שגם הם עמידים במקרה של פגיעה.

בשיטה זו אין צורך בשיפוץ מסיבי ונרחב של הדירה והבניין, אין צורך בהסכמה של כל הדיירים בבניין ויחסית מדובר בהליך קל ופשוט לתפעול.

הפיכת חדר למרחב מוגן מהוה פתרון יעיל עבור אנשים רבים שלא רוצים להתעסק בבירוקרטיה הכרוכה בהקמת ממ"ד או שאינם יכולים לעמוד בעלות של הקמת ממ"ד ומעוניינים בפתרון שיעניק להם את הביטחון והשלווה לו הם זקוקים.

אל תוותרו על חברה מקצועית

לא משנה באיזו אופציה בחרתם כדאי להיעזר בחברה מקצועית ומנוסה אשר מתמחה בהקמת ממ"ד והפיכת חדר למרחב מוגן ותעזור לכם בהקמת פתרון מוגן לשעת הצורך בדרך המהירה והיעילה ביותר.