הפיכת חדר קיים לממד מחיר

הפיכת חדר למרחב מוגן

הפיכת חדר למרחב מוגן ובטוח לכל המשפחה

חדרי ממ”ד כיום הם לא בגדר רשות, אלא בגדר חובה על פי חוק ועל פי ההנחיות של פיקוד העורף. חדרי ממ”ד מאפשרים למגן דירות ולשמור על אלו ששוכנים בתוכן מפני מתקפות ביטחוניות, אך לא כל דירה כוללת את החדר החיוני הזה. למרות זאת, באמצעות הפיכת חדר למרחב מוגן, גם אתם ובני המשפחה שלכם תוכלו להרגיש בטוחים בכל עת.

הפיכת חדר למרחב מוגן – כיצד עושים זאת?

יש שתי דרכים מרכזיות להפוך חדר למרחב מוגן, וההחלטה לבחור ביניהן היא בידיכם:

  1. בניית ממ”ד – במבנים שנבנו לפני שנת 1992 אין ממ”דים, אלא מקלטים משותפים לכל הדיירים בתחתית הבניין. אנשים רבים כיום מעוניינים לבצע הפיכת חדר למרחב מוגן על ידי שיפוץ של אחד מחדרי השינה בביתם והסבה שלו לחדר מוגן. הממדים של ממ”ד צריכים להיות בגודל של 9 מ”ר נטו לפחות, לכלול קירות חיצוניים ופנימיים עבים מבטון מזויין, וכן חלון ודלת אטומים ועמידים להדף ורסס. המרת חדרים בשיטה הזו צריכה להתבצע לפי תקנים מדויקים ולפי הוראות של פיקוד העורף, ולכן יש לשכור את שירותיה של חברה מקצועית המתמחה בתחום של אספקת מרחבים מוגנים לדירות ובתים פרטיים. כדי לבצע הפיכת חדר למרחב מוגן באופן הזה לא צריך לקבל אישור של 60% לפחות מכלל הדיירים בבניין שלכם. אנשים רבים אשר מתקשים להגיע למצב שבו אפשר לבנות ממ”ד חיצוני ולכן הם בוחרים בשיטה השנייה שמאפשרת להפוך חדרים למרחבים מוגנים.
  2. מיגון חדר קיים – הפיכת חדר למרחב מוגן יכולה להתבצע גם ללא בניית של ממ”ד פנימי. במקום זאת, אתם יכולים לבחור בשיטה שלא דורשת הסכמה של דיירים מפני שהיא אינה כרוכה בשיפוץ נרחב ואינה משפיעה על דירות אחרות בבניין המגורים שלכם. בתהליך של מיגון חדר קיים מרכיבים לוחות פלדה חזקים במיוחד מהתקרה ועד הרצפה כדי להפוך חדרים לעמידים בפניי רקטות וטילים. בנוסף, הפיכת חדר למרחב מוגן באמצעות פלטות פלדה כוללת גם התקנה של חלון ודלת עבים ועמידים.

אם אתם מעוניינים לבצע הפיכת חדר למרחב מוגן, עומדות בפניכם שתי אופציות מרכזיות שיאפשרו לכם ליצור חלל מוגן בביתכם עבורכם ועבור כל מי שנמצא יחד אתכם.