כמה עולה לבנות ממ”ד

עלותו של ממ”ד יכולה אומנם להימדד במחירו, אך לא רק, ברור כי לבניית ממ”ד ישנן עלויות נוספות שלא תמיד נלקחות בחשבון. אלו הם הזמן ו”כאב הראש”, שכרוכים בכך, שלא לדבר על ההשקעה הרגשית המתישה הכרוכה בבנייתו. אז כמה עולה לבנות ממ”ד? תלוי את מי שואלים. והאם יש דרך לשלם מחיר נמוך או משתלם יותר.

לבנות ממ”ד באופן עצמאי

בנייתו של ממ”ד כרוכה בהשגתם של אישורים ובדיקות שונות. כמו למשל לבדוק מול הרשויות אם ישנה אכן זכות לתוספת הבניה המבוקשת. למרות המגמה החיובית ועידוד הבניה לשל מרחבים מוגנים עדיין מדובר בתהליך בירוקרטי מתיש שלאחריו יש להמתין לקבלתו של היתר בנייה. במקרה הזה השאלה כמה עולה לבנות ממ”ד תצטרך להתחלף בשאלה כמה זמן אתם מוכנים לחכות לממ”ד, כי ההמתנה לאישורים השונים יכולה לקחת בין 6 ל-12 חודשים.
גם לאחר השגתם של האישורים מגיע השלב השני של בניית הממ”ד. כאן משך הזמן עשוי להשתנות והוא תלוי ביחס ישיר לעובדה אם מדובר בהוספת ממ”ד לבית פרטי, או להוספת ממ”ד לדירה בבניין. בעיקרון מדובר באורך זמן של מספר חודשים עבור בית פרטי, בעוד שהוספת ממ”ד בבניין היא תהליך בנייה ארוך היכול לקחת קרוב לשנה.

כמה עולה לבנות ממ”ד

יש כמובן את הפיתרון המהיר יותר והנכון יותר. אפשר לפנות לחברה המתחמה בתחום, אדריכל החברה במקרה כזה יתכנן תוכנית מתאימה. החברה תדאג להשגת ההיתרים הדרושים ומישהו אחר ירוץ במקומכם ויתדפק על הדלתות. ועדת פיקוד העורף תטפל בתיק ותאשר את היתר הבנייה.
בנוסף, יהיה מי שידאג לשלב הבנייה ויעשה זאת באופן מקצועי, כי כאשר בונים ממ”ד חשוב לוודא כי בונים אותו בהתאם לתקנות והתקנים של פיקוד העורף. כמו לדוגמה תקנות מיוחדות לטיח המיועדות למנוע התנפצות ופגיעה, או אטימות לגזים. לכן וודאו כי החברה שבחרתם בה מבצעת עבורכם את הבדיקות הנדרשות לעמידה בתקנים, וכי תוכלו להגיש את התיק לשם קבלת אישור סופי מפיקוד העורף. אם אתם מתלבטים בין מספר חברות כדאי להשוות בין הצעות המחיר ולוודא כי המפרט המוצע על ידי שתיהן הוא אכן זהה זה לזה.

איך אפשר להוריד את הלחץ

חברת עופרים הנסה ובנייה בע”מ מחזיקה בניסיון וותק של מעל לעשרים שנה בתחום הבנייה. החברה מעסיקה צוות מוסמך, מקצועי ומיומן הבקיא בכל החוקים והתקנות הקובעים בנושא בניית ממ”דים. ולכן דואגת לספק ושירותים אלו אך ורק על סמך ההנחיות העדכניות ביותר של פיקוד העורף. היא יכולה לדאוג לטיפול בכל הבירוקרטיה המתישה של קבלת היתרים. היא דואגת להישאר תמיד עם היד על הדופק גם מבחינה טכנולוגית, ודואגת להעסיק אדריכלים וקונסטרוקטורים עם שנות ניסיון רבות, שיסייעו לכם לבנות את הממ”ד בכל שלב ולעשות זאת באופן הנכון.