מיגון חדר קיים

מיגון חדר קיים

מיגון חדר קיים בבניין או בבית פרטי

מיגון בנייני מגורים, בתי מגורים צמודי קרקע, מיגון בתי עסק ועוד מהווה נושא חשוב בישראל מאז הקמתה. בעוד שבעבר כולם נהרו למקלטים של בניינים ומקלטים ציבוריים, כיום כל מבנה חדש שנשנה לאחר שנת 1992 כולל בתוכו ממ”ד שניתן להיכנס אליו בשעת הצורך. בשל מגבלות שונות, לא תמיד ניתן לבנות ממ”ד, אך בדיוק לשם כך הומצאה שיטה של מיגון חדר קיים שיכול להגן עליכם ועל הקרובים אליכם במצבי חירום.

מיגון חדר קיים – מדוע יש צורך בכך?

מבנים לפני שנת 1992 אינם כוללים ממ”דים, ואנשים רבים מוסיפים את החללים הייחודיים הללו לביתם כדי לא להסתפק במקלטים בלבד – הקמת ממ”ד בבניין דירות. במבני רבים אין מספיק מקום כדי לבנות ממ”ד, ובעלים של בתים פרטיים לא תמיד יכולים להוסיף ממ”ד חיצוני לביתם בשל מגבלות מבניות.

בשל הסיבות הללו הומצא מיגון חדר קיים שנועד למגן בתים מבלי לבצע בהם שינויים מסיביים, כמו בבניית ממ”ד.

מיגון חדר קיים – כיצד הוא מתבצע?

כדי שניתן יהיה להגן על מבנה ועל האנשים הנמצאים בתוכו, חשוב להשתמש בחומרי גלם חזקים שיכולים לעמוד בהדף של טילים וסכנות אחרות. מיגון חדר קיים על ידי ציפוי הקירות הפנימיים בציפוי בבטון מאפשר להגן על שוכני הבית בצורה מדהימה במצבי חירום.

פיקוד העורף מאשר מיגון חדר קיים רק במקרה שאין אפשרות לבנות ממ”ד תקני.

על מנת שהתהליך של מיגון חדר קיים יהיה יעיל, חשוב שתתייעצו עם חברה אשר מספקת שירותים איכותיים מהסוג הזה. אופן הבנייה וכן האיכות של הפלטות משפיעים במידה ניכרת על רמת המיגון של חדר קיים, ולכן חשוב שתבחרו בחכמה את החברה שתפקידו בידיה את התפקיד הזה.