ממדים

ממדים

ממדים – כל מה שצריך לדעת על מיגון בבית

בישראל ובמדינות מערביות שונות נחקקים לא פעם חוקים שנועדו לשמור על ביטחונם ושגרת חייהם התקינה של האזרחים, מהם גם חוקים שנראים במבט ראשון כנוקשים או תובעניים במיוחד. אך חשוב לזכור כי במיוחד כאשר החוק נוגע לבטחון האישי של כל אזרח ואזרח, אם אנו חוששים מפני אכיפת החוק יותר מאשר הגורם הביטחוני עצמו, כנראה שהרשויות פעלו כשורה וכל הסייגים הופעלו כך שאנו נהיה מוגנים ובטוחים באמת – הן מבחינה פרקטית והן מבחינת תחושת הבטחון האישית והיומיומית. כזה בדיוק הוא חוק ההגנה האזרחית שנחקק על מנת להיערך למצבי חירום בטיח בעורף, ושעל פיו כל הבתים החדשים הנבנים בישראל (החל משנת 1992) מחויבים בהתקנת ממדים בתוכם.

מהן התקנות החלות על ממדים?

מבחינה חוקית יבשה, ממד נחשב לחלל בתוך הבית שקירותיו עשויים בטון מזוין בעובי של לא פחות מ-25 ס”מ, ובשטח של 9 מ”ר מינימום, לא כולל הקירות כמובן. בניית ממדים על פי החוק חייבים להיחשב כחללים פנימיים יחסית בתוך הבית, וכך אסור שיהיו להם יותר משני קירות חיצוניים. מעבר לכך, בשל הזמני השהות הארוכים העשויים להיות בממד, הוא מחויב להיות בעל פתח אוורור משלו, וגם במקרה זה ישנם תקנות וחוקים רבים הנוגעים להקשר זה. חשוב להבין כי גם במקרים של בנייה חדשה על פני דירה קיימת ובכל מקרה שהשיפוץ נחשב ל”תוספת בנייה” מעל ל- 12 מ”ר בשטח הדירה, ישנה חובה להוסיף ממד בבית, והיא מוטלת כמובן על בעל הנכס עצמו.

עלויות בניית ממד

מחיריו של בניית הממד עשויים להשתנות ממקרה למקרה ובהתאם למגוון משתנים כמו גודל, חומרים ומיקום, וכן מקצועיות ואמינות החברה המבצעת, כאשר עם השנים ההשקעה רק הולכת ומשתלמת. כך, מחירי מיגון החלל בדירה יכולים לנוע בין כמה עשרות אלפי שקלים ליותר מ- 100,000 ש”ח, כשבין כלל החברות תמצאו כאלה הנותנות מענה רק לשלב אחד מתוך כל התהליך, או כאלה שמעניקות מענה מקיף. חברת עופרים מתמחה בפתרון מיגון כולל ונרחב בו הכל כלול תחת מטריה אחת מא’ ועד ת’ – ללא תחרות במחיר, באיכות ובהגינות. אנו מזמינים אתכם להתרשם ממגוון העבודות שביצעה החברה ברחבי הארץ, ולבחור בטוב ביותר עבורכם ועבור בני הבית שלכם, בהווה ובעתיד.

 

14 thoughts on “ממדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ממ"דים

ממ”דים