ממ"ד מוכן יד שנייה

ממ"ד מוכן יד שנייה

ממ"ד מוכן יד שנייה

כמה פעמים יצא לכם לחשוב בשנים האחרונות על כך שאתם חייבים לבנות ממ"ד חדש בבית? וכמה מתוכן חשבתם לעצמכם שזו הוצאה גדולה מדי ואינכם יכולים באמת לעמוד בה? החוק בישראל אמנם קובע כי כל בנייה חדשה חייבת לכלול חלל אחד בבית לפחות שישמש כממ"ד, אך לרוע המזל עלויות הבנייה כרוכות בהוצאה גדולה במיוחד שלמרבית בתי האב בארץ אין בהישג יד. עם זאת, ישנו פתרון ביניים שיכול להתאים למרבית האוכלוסיה בארץ אך משום מה רבים אינם מודעים אליו – והוא התקנת ממ"ד מוכן יד שנייה, כן יש דבר כזה.

למה מתכוונים כשאומרים ממ"ד מוכן יד שנייה?

מקובל לחשוב על ממ"דים כחדרים לכל דבר בבית, שלא ניתן להזיז ממקום למקום. אך בדיוק בשל חוזקם וחומרי הגלם הייחודיים של הממ"דים – דוקא אותם, הכרוכים בעלות הגבוהה ביותר, ניתן למרבה המזל לשנע ממקום למקום, וכך לחסוך הרבה מאד כסף בהתקנה של מבנה קיים מבלי להרוס חלקים ניכרים בבית ולבנות במקומם חלל חדש מהיסודות. מעבר לעלות הנמוכה, אחד היתרונות הבולטים הנוספים שבהתקנת ממ"ד מוכן יד שניה הוא העובדה שאין צורך להשיג עבור התקנתו את הסכמתם של 60% מדיירי הבנין, במקרה של מגורים בבית משותף (המצב הקיים אצל מרבית בתי האב בישראל), וכן זמני ההתקנה קצרים באופן משמעותי מאשר במקרה של בנייה מאפס.

כמה עולה התקנת ממ"ד מוכן יד שנייה?

בעוד שהתקנת ממ"ד רגיל יכולה להגיע למחיר של 100,000 שקלים ואף יותר מכך, במקרה של התקנת ממ"ד מוכן ניתן בקלות להגיע לחצי מהסכום, וזאת כולל ביצוע הבדיקות והשגת האישורים הדרושים לכך. עם זאת, בהקשר זה חשוב מאד לציין כי במיוחד במקרים של ממ"ד יד שניה יש לבדוק היטב כי החלל החדש שתציבו בביתכם אכן עומד בכל התקנות והדרישות של פיקוד העורף, ובמיוחד אלה העדכניות יותר, שכן ייתכן כי מאז הממ"ד שאתם מתקינים בביתכם נבנה, נוספו תקנות חדשות שיש לעמוד גם בהן. למעשה אין זה משנה אם בחרתם להתקין את הממ"ד מטעמי בטיחות או שפשוט הרחבתם את הדירה ואתם מחויבים כעט בהתקנת הממ"ד – כעת תוכלו לחסוך עשרות אלפי שקלים וליהנות מראש שקט בכל הנוגע לשמירה על החוק, אך מעל לכל לשמירה על בטחונכם האישי.