ממ"ד מוכן למכירה

ממ"ד מוכן למכירה

ממ"ד מוכן למכירה

בתכנון תקציב ביתי, בין לטווח הקצר ובין לטווח הארוך, אנו לוקחים בחשבון כמעט מבלי לחשוב את ההוצאות הנחשבות לבלתי נמנעות, או אלה הנחשבות לחובה: תשלומי ביטוחים, הוראות קבע וחיובים הכרחיים אחרים כמו משכנתא או שכר דירה – כל אלה נכנסים באופן אוטומטי לרשימת ההוצאות, פשוט בשל העובדה שלא ניתן לוותר עליהם בשום מצב. אך משום מה, בכל הנוגע לבטיחות אנו נוטים להזניח את הפרט החשוב הזה, ולא להכליל אותו בתקציב ההוצאות שלנו – או לכל היותר לדחות אותו ל"מתישהו" כשהדבר יתאפשר.

הסיבה הראשונה והפשוטה ביותר לכך, היא כמובן המחירים הגבוהים. אך הרבה אנשים אינם יודעים כי כיום ישנן חלופות מיגון טובות ואיכותיות העונות על רובם המוחלט של הצרכים הראשוניים בחירום, כמו על גם הנחיות פיקוד העורף כמובן. כך בין היתר, ניתן למצוא בכל רחבי הארץ אפשרויות שונות של ממ"ד מוכן למכירה, בגדלים שונים ובהיצע מחירים נרחב.

יתרונותיו של ממ"ד מוכן למכירה

בעוד שההוצאה על התקנת ממ"ד בבית יכולה להגיע בקלות לסכומים שש ספרתיים, הרי שכאשר מדברים על התקנתו של ממ"ד מוכן למכירה בתוך הבית, ההוצאות נחתכות בחצי בממוצע, ומבלי להתפשר על מבנה פחות מוגן או איכות נמוכה חלילה. ברחבי הארץ ניתן למעשה למצוא חברות המייצרות או מייבאות ממ"דים מוכנים שכאלה, או לחלופין לרכוש ממ"ד שכבר נעשה בו שימוש, ביד שניה מאדם או משפחה שהחליטו לשדרג את הממ"ד שלהם, ממוסדות שהוציאו את הממ"ד מכלל שימוש וכיוצא בזה.

האם הממ"ד המוכן בטוח לשימוש כמו ממ"ד רגיל?

חשוב להבין כי מבחינת מבנה הממ"ד, וכל עוד הוא עבר את בדיקתו ואישורו של פיקוד העורף (ובהתאם להנחיות הספציפיות הנוגעות לאזור המגורים שלכם) אין כל סיבה לחשוש ממיגון פחות איכותי ומקיף. יחד עם זאת, חשוב להבין כי כל פתרון מיגון שאינו מותקן באופן מובנה בבית, המושתת על יסודות בנייה ייעודיים, יהיה בהכרח פחות יציב בשל היותו למעשה מנותק מהקרקע. במרביתם המוחלטת של המקרים, לא מדובר בבעיה בטיחותית ולכן פיקוד העורף מאשר שימוש בממ"דים כאלה, אולם זהו פרט שכדאי לקחת בחשבון לקראת ההחלטה בנוגע לפתרון המיגון המתאים לכם ביותר, ולתחושת הבטחון האישית שלכם.