ממד מוכן

ממד מוכן

ממד מוכן

בישראל של היום המודעות להתקנתם של חדרי ממד בבית עולה יותר ויותר עם הזמן, ואכן ניתן לראות כי בעשור האחרון נוספו מאות אלפי יחידות ממד לבתים השונים ברחבי הארץ, הן בבנייה חדשה (בה התקנת הממד מחויבת על פי חוק) והן בבתים ישנים. למעשה כמעט כל בית בישראל שעדיין אין בו ממד נמנע מכך לא בשל חוסר מודעות או רצון לעשות זאת, אלא מכיוון שהעלויות נחשבות לגבוהות יחסית – וכן בשל העובדה כי בבניינים משותפים בעל הדירה המעוניין לבנות ממד חייב לקבל אישור עקרוני של לפחות 60% מבעלי הדירות האחרות, ובהרבה מהמקרים ישנן התנגדויות עקרוניות לכך. אך עם זאת, ישראלים רבים אינם מודעים לאפשרות אחרת וקלה הרבה יותר של התקנת ממ”ד בבית, והיא הוספת ממד מוכן – שאינו דרוש את כל התנאים המגבילים שמנינו לעיל.

מה זה ממד מוכן?

ממד מוכן כשמו כן הוא, ממד שאין צורך לבנותו מהיסודות בבית או בבניין המשותף, אלא לשנעו למקום המיועד ולהתקינו בתוך מספר שעות בודדות, וזאת בשונה מבניית ממד של ממש בה יש צורך לרוב בהריסת חלקים מהמבנה הקיים ובנייה מחדש מהיסודות. במקרה של ממד מוכן לעומת זאת, כל שדרוש הוא לבחור את המיקום האופטימלי להתקנת הממד (וזאת כמובן לאחר בחירה בממד יד שניה העונה על כל הצרכים הבטיחותיים והתקנות הקבועות בחוק באופן מעודכן), ולהוסיף אותו לחלל הבית בהליך פשוט יעיל וקצר.

ומה עם אישור השכנים?

תשמחו לדעת שבהתקנת ממד מוכן למכירה אין צורך להשיג את אישורם של 60% מבעלי הדירות השכנות בבנין, אלא פשוט להתקין אותו במקום האופטימלי עבורכם, וכל זאת תוך חסכון משמעותי למדי החותך את המחירים בכ- 50% ממחיר התקנת ממד מקורי. מרבית הישראלים המבקשים להתקין ממד בביתם כלל אינם מודעים לאפשרות הנוחה והפשוטה הזו, וכך קורה שבעלי דירות ובתים רבים משקיעים בעלויות יקרות להפליא או חלילה אפילו נמנעים מהתקנת ממד לחלוטין, בשל אותו “מחסום”. בדיוק לשם כך אנו בחברת עופרים עומדים לרשותכם בכל הנוגע להתקנת ממד בבית – בין אם חדש ובין יד שניה, תוך התאמה מושלמת של הממד לצרכים ולתנאים הייחודיים לכם.