ממד נייד מחיר

ממד נייד מחיר

ממד נייד מחיר

בשנים האחרונות, הדרישה למיגון הבית עלתה באופן ניכר לעומת פעם, ולא רק מסיבות בטיחותיות אלא גם פשוט מפני שיותר בתי אב בישראל יכלו להרשות זאת לעצמם, ורצו להיות מכוסים הן מבחינת החוק והן בעתות חירום. בתוך כך, יש הרבה מאד אנשים פרטיים ומשפחות שמחפשים פתרונות יצירתיים וזולים יחסית למיגון הבית, כמו למשל השקעה חד פעמית למרות השינויים הרבים הצפויים בעתיד – ובמיוחד במקרים של זוגות צעירים.

הקיבעון המחשבתי מניח שאין כל אפשרות למגן את הבית בדירה שכורה, וכי אם אין בה ממד חייבים לעזוב ולחפש אחת אחרת במקומה. אך האמת היא שישנם כמה פתרונות יצירתיים למיגון שיכולים להתאים להרבה סוגים של אנשים, ומבלי שהם אפילו יידעו על כך.

פתרונות מיגון שאינם ממד "קלאסי"

הממד המסורתי שכולנו מכירים, הוא חלל שהוקצה במיוחד לשם כך בתוך הבית, בין אם נבנה כך מלכתחילה (אחרי 1992) ובין אם נוסף בשנים מאוחרות יותר כחלק מרחבת הדירה או הבית הפרטי. התקנתו של ממד כזה היא יקרה יחסית לשוק, מאחר והיא דורשת בנייה מהיסודות כולל תכנית מקיפה והשגת האישורים הדרושים לכך. לעומת זאת, ניתן להתקין בבית ממד מיד שניה (אם הוא כמובן תקין ועומד בנהלים המעודכנים של פיקוד העורף) או לבחור באפשרות של ממד נייד. פתרון שכזה כמובן שאינו אפשרי בכל המקרים, אך אם אתם מגוררים ביישוב קטן ויש באפשרותכם להציב מיגונית או ממד נייד בקרבת מקום, זוהי למעשה האפשרות הזולה והטובה ביותר – כיוון שהיא תוכל לעבור איתכם הלאה גם בעתיד.

עלויות

ניתן לשלם עבור ממד נייד מחיר נמוך במיוחד, למעשה יותר מכל אפשרות מיגון אחרת – וכך הוא הופך בפועל לאפשרות האטרקטיבית ביותר לצעירים ולמשפחות שאינן יכולות להרשות לעצמן התקנת ממד בבית. כמובן, במקרים של התארגנות דיירים משותפת (ואם פיקוד העורף לא נתן אישור לכך שיעשה זאת בעצמו), ניתן לחבור עם כמה דיירים אחרים מדירות שכנות ולרכוש יחד את הממד הנייד או המיגונית, וכך להבטיח עבור התקנת ממד נייד מחיר נמוך במיוחד, ובאופן שכמעט ולא יפגע בכיס. כיום ולאחר שנים רבות של ניסיון, יש יותר ויותר פתרונות מצוינים וחסכוניים למיגון, וחבל שלא לנצל את ההזדמנות הזו.