ממ"ד

ממ”ד

הממ”ד שיציל אותך

מדינת ישראל חוותה לא מעט טלטלות ביטחוניות בשנותיה הקצרות, ותחום ההגנה מקבל משמעות גדולה יותר ויותר ככל שעובר הזמן. כיום הדרך הטובה ביותר להגן על עצמינו ועל היקרים לנו היא להיות מוכנים לכל צרה שכל תבוא, מה שנעשה בצורה יעילה במיוחד בעזרת חדרי ממ”ד. המרחבים הביתיים המגנים הללו הם בגדר חובה בכל בית, ואם אתם שוקלים להוסיף אותם לביתכם, חשוב שתדעו במה המשימה הזו כרוכה.

בניית ממ”ד – מה אתם צריכים לדעת?

חדרי ממ”ד נמצאים כיום בכל מבנה מגורים חדש שנבנה, אך זה לא היה המצב בעבר. בפרוץ מלחמת המפרץ הראשונה בשנת 1992, רבבות של משפחות בכל רחבי הארץ ירדו למקלטים עד שהסכנה חלפה. לאחר המלחמה, נהיה ברור כשמש שיש צורך בפיתרון מהיר ויעיל יותר מאשר מבנה שנמצא בתחתית הבניין ודורש ירידה במדרגות.

לשם כך הוצאה הוראה לפיה כל מבנה חדש חייב בבניית ממ”ד בכל דירה. ללא ממ”ד עוד בשלב תכנון של מבני מגורים, לא ניתן לקבל היתרי בנייה לפרויקטים שונים. הפתרון הזה הביא לשקט נפשי אצל אנשים שגרו במבנים שנבנו לאחר שנת 1992, אך מה עם מבנים שנבנו לפני התקופה הזו?

לא הייתה חובה לבנות ממ”ד במבנים לפני שנת 1992, אך מרבית הדיירים במבנים הללו מעוניינים להוסיף את החלל הזה לביתם. אם אתם גרים בבית צמוד קרקע אתם לא תצטרכו לבקש אישור על תוספת ממ”ד מהשכנים שלכם. לעומת זאת, אם אתם גרים בבניין דירות משותף, חובה שלפחות 60% מהדיירים יסכימו להוסיף ממ”דים.

לאחר קבלת האישור הזה, ניתן יהיה להמשיך בתהליך של הוספת ממ”ד לתוך ביתכם. מכיוון שמדובר בתהליך חשוב אך סבוך, ישנם כמה חברות בארץ המתמחות בתחום ועדיף לקחת חברה אשר מתמחה בבניית ממ”ד.

בין שאתם בוחרים ממ”ד פנימי או חיצוני לביתכם, הדבר החשוב ביותר הוא שתתייעצו ותעבדו עם חברה המתמחה בתוספות בנייה מהסוג הזה. כל ממ”ד חייב לעמוד בתקנים מחמירים מבחינת גודל, הרכב והפתחים שבו, ולכן לא מומלץ לבחור בחברה אשר ”מעגלת פינות” ולא בונה ממ”דים על פי התקנים.

 

14 thoughts on “ממ”ד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ממ”ד