מרחב מוגן דירתי

מרחב מוגן דירתי – או בקיצור ממ"ד

החיים במדינת ישראל הם ללא ספק נהדרים אך לעיתים הם מלווים באירועים ביטחוניים מתמשכים אשר למרבה הצער הפכו לשגרת חיינו.

אם בעבר המקלט היווה פתרון מספק ומענה לצרכים של התושבים, כיום המצב הוא לגמרי אחרת ויש צורך בחדר ממוגן בתוך הבית אשר יאפשר לדיירי הבית לתפוס מחסה במהירות.

מרחב מוגן דירתי או בקיצור המוכר שלו ממ"ד מהווה את אחד הפתרונות היעילים ביותר והינו חובה בכל בנייה של מגורים לאחר שנת 1992.

מה זה בכלל מרחב מוגן דירתי ?

למעשה מדובר בחדר בתוך ביתכם אשר משוריין היטב מפני הדף ורסיסים של טילים או רקטות. המדובר בחדר עם קירות עבים במיוחד, דלת וחלון משוריינים, אטומים ועמידים. הגודל המינימלי להקמת ממ"ד הינו 9 מ"ר ועליו לעמוד בתנאים שקבעו פיקוד העורף כדוגמת פתחי אוורור, תשתית חשמל, תאורה וכדומה.

מרחב מוגן דירתי – כל היתרונות במקום אחד

אחד היתרונות הבולטים של ממ"ד הינו העובדה שהוא חוסך בזמן שכן במקום לרוץ למקלט המשותף, להסתכן בנפילות ולהיכנס לעוד יותר לחץ וחרדה ממה שבמילא יש, ממ"ד מהווה חלק מחדרי הבית ולכן בשעת אזעקה ניתן במהירות להגיע למרחב מוגן ולהגן על עצמכם ועל היקרים לכם.

כמו כן, הקמת מרחב מוגן דירתי מספק הגנה גם לאנשים קשישים וחולים שאינם יכולים לצאת מפתח ביתם ולהגיע למרחב מוגן.

אין כל ספק כי הקמת מרחב מוגן דירתי מהווה פתרון יעיל וחכם ולכן ברור מדוע אנשים רבים מעוניינים בהקמת ממ"ד בביתם.

אף פעם לא לבד

אם גם אתם החלטתם בהקמת מרחב מוגן דירתי כדאי להיעזר בחברה המתמחה בהקמת חדרי ממ"ד ותוכל לעזור לא רק לבחור את הממ"ד שיתאים לכם אלא גם להיות בטוחים ורגועים שהמרחב המוגן הדירתי שלכם עומד בכל התנאים הנדרשים ובמצב חירום תהיו מוגנים.

חברות כאלה יעניקו לכם ייעוץ מקצועי ויתמודדו עבורכם עם כל הליכי הבירוקרטיה השונים אשר לעיתים עלולים להיות מתישים.

ממ"ד – ההגנה המושלמת בשעת חירום