עלות בניית ממד

עלות בניית ממד איכותי

עלות בניית ממד שייגן עלינו

הגנה וביטחון מהווים שני נושאים חשובים במדינת ישראל עוד לפני הקמתה, ועל כולנו מוטלת אחריות לשמור הבטיחות של על עצמינו ועל האנשים היקרים לנו. השמירה על הביטחון מתחילה בביתנו, ובדיוק לשם כך כל מבנה מגורים כולל כיום ממ”ד שיכול להציל חיים. אם אין בביתכם או בדירתכם את החדר החיוני הזה, חשוב שתדעו כיצד יש לבנות אותו, ומה היא עלות בניית ממ”ד.

עלות בניית ממ”ד ותהליך בניית ממ”ד

עלות בניית ממ”ד מתבססת על פרמטרים רבים שיכולים להשפיע במידה ניכרת על המחיר של החדר החיוני הזה. עלות בניית ממ”ד פנימי בבניין מגורים נעה בין 100,000 ש”ח ובין 120,000 ש”ח, ואילו עלות בניית ממ”ד בבית צמוד קרקע עולה כ-125,000.

המחירים הללו משתנים באזורי הארץ השונים, כך שמחיר של ממ”ד בצפון לא יהיה זהה למחיר של בניית ממ”ד בדרום ובמרכז. גורם נוסף שמשפיע על עלות בניית ממ”ד הוא הגודל של החדר. ממ”ד צריך להיות מינימום בגודל של 9 מ”ר (חלל פנימי) שהברוטו 13 מ”ר, אך הוא גם יכול להיות בגודל של 17 מ”ר רבוע חיצוני. בבתים צמודי קרקע ממ”ד יכול להיות גדול יותר מ-13 מ”ר, אך זה יעלה את המחיר וגם ידרוש היתרי חריגה מיוחדים.

מלבד ממ”ד בנוי, ניתן לרכוש גם ממ”ד חיצוני ”מוכן מראש”. ממ”ים מהסוג הזה מושמים מחוץ למבנים מוסדיים והם משמשים כאמצעי הגנה לשוכני המקום. עלות ממ”ד חיצוני היא כ-75,000 ש”ח, בהתאם לגודל שלה.

לאם אתם שוקלים לבנות ממ”ד בדירה שלכם, חשוב שתדעו שעליכם לקבל אישור על התוספת הזו מ-60% מהדיירים לכל הפחות. בנייה של מספר ממ”דים בבניין מגורים מורידה את העלות של התוספת הזו מכל הבחינות.

לאחר קבלת ההחלטה לבנות ממ”ד, תוכלו להתחיל לחפש חברה שתלווה אתכם לאורך התהליך ותבצע עבורכם את כל המטלות הבירוקרטיות. לפני בדיקת עלות בניית ממ”ד חשוב שתבחרו בחברה מהימנה ובעלת ניסיון בעבודות מהסוג הזה. הודות לכך תוכלו לקבל את כל ההיתרים הנדרשים לבנייה, וכן להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים טובות.

בניית ממ”ד היא כבר לא שאלה של ”אם”, אלא של ”מתי”. עלות בניית ממ”ד תלויה בהחלטות שלכם, ובעזרת חברה מקצועית, תוכלו להסיר כל דאגה מליבכם.