עלות בניית ממ"ד

עלות בניית ממ"ד

כל מה שצריך לדעת על עלות בניית ממ"ד

ניתן לראות כי אנשים רבים נמנעים מהוספת חדר ממ"ד לביתם לאור העלויות וחוסר הוודאות באשר לעלות בניית ממ"ד, אז אם גם אתם מעוניינים בהוספת חדר ממ"ד ממוגן לביתכם ולהעניק לבני משפחתכם שלווה וביטחון אבל לדעת מראש כמה זה יעלה לכם – הגעתם למקום הנכון.

למה בכלל צריך ממ"ד ?

החיים במדינת ישראל הינם מורכבים והמצב הביטחוני משתנה חדשות לבקרים ללא כל הודעה מוקדמת. משכך, תושבי ישראל עלולים למצוא את עצמם בוקר אחד מתעוררים לצלילי סירנות ואזעקות מבלי שהם בכלל היו מוכנים. במצבים אלו ניתן לראות אנשים רבים נאלצים לרוץ למרחבים מוגנים ומקלטים אשר נמצאים במרחק רב מביתם וברור שהזמן אינו משחק לטובתם.

רוב הבניינים אשר נבנו לפני שנת 1992 אינם הוקמו עם חדרי ממ"ד אלא יש מקלט לבניין כולו ולעיתים מדובר במקלט המשותף לשכונה וכלל אינו נמצא בבניין המגורים.

מצב זה הוביל לכך שהצורך בהקמת חדרי ממ"ד בדירות הפך להיות הכרחי ונפוץ וניתן לראות כי חברות רבות מתמחות כיום במתן ייעוץ וליווי בהקמת חדרי ממ"ד.

אז מה צריך לדעת כשמחליטים להקים ממ"ד ?

לפני שנצלול לעלות בניית ממ"ד חשוב להבין כי בניית הממ"ד מחייבת הסכמה של השכנים בבניין המגורים. כמו כן, יש צורך בהיתרים ואישורים שונים. ניתן להיעזר בחברות המתמחות בכך אשר יטפלו עבורכם בכל האישורים וההיתרים מבלי שתצטרכו לשבור את הראש.

עלות בניית ממ"ד לביתכם הקטן או הגדול משתנה בהתאם לפרמטרים שונים. כך למשל, עלות בניית ממ"ד משתנה בהתאם לאזור מגוריכם (העלות בצפון הארץ או דרומה שונה מהעלויות במרכז הארץ). כמו כן, גודל חדר הממ"ד משפיע על טווח המחירים. גודל חדר ממ"ד מינימלי הינו 9 מ"ר ולרוב המחירים נעים בין 100,000 – 125,000 ₪ אך ניתן לראות שאנשים רבים מעוניינים בהוספת חדר ממ"ד גדול יותר שיהווה תוספת לביתם כך שברור שהמחיר יעלה בהתאם.

אין עוד מה להתלבט

עם חברה מקצועית ומנוסה תוכלו לראות שעלות בניית ממ"ד יכולה להיות משתלמת ולהעניק לכם ביטחון ושלווה בכל פעם שתשמעו אזעקה.