עלות ממ"ד חיצוני

עלות ממ”ד חיצוני

עלות של חדרי הממ”ד

חדרי ממ”ד הפכו להיות חדרי חובה בכל בית פרטי ובניין מגורים לאחר תחילת שנות התשעים. המצב הביטחוני בישראל כיום מצריך ממ”ד בכל חלל, אך לאנשים רבים יש מגבלות אשר מונעות מהם להוסיף ממ”ד לביתם. במקרים הללו ישנם פתרונות חלופיים לבניית ממ”ד פנימי, כמו שיפור מיגון פנימי, וכעת תוכלו לגלות עוד על המבנה הזה ועל עלות ממ”ד חיצוני.

עלות ממ”ד חיצוני – כל מה שאתם צריכים לדעת

לאחר תחילת שנות התשעים, הוחלט שכל מבנה חדש חייב לכלול בתוכו חדרי ממ”ד עבור כל דירה ודירה. מעבר לכך, גם בנייה של בתים פרטיים חויבה בתוספת של חדרי ממ”ד אשר מגנים על השוכנים מפני מתקפות טילים וסכנות ביטחוניות נוספות.

במבנים לפני שנות התשעים קיימים בעיקר מקלטים, ולכן אנשים רבים החליטו להוסיף לביתם ממ”ד חיצוני. התהליך של בניית ממ”ד בבניין מגורים כרוך בקבלת הסכמה של לפחות 60% מהדיירים, ופעמים רבות ישנם דיירים המתנגדים לתוספת הזו אך ב- 100% מהמקרים לא מתקבלת אף סיבה לא להסכים לבניית ממ”ד. עלות של בניית ממ”ד, הן בדירות והן בבתים פרטיים היא למעלה ממאה אלף ש”ח, מה שגורם לאנשים רבים להימנע מהוספת ממ”ד.

המצבים הללו הובילו לצורך למצוא פתרון יעיל למיגון שאינו עולה כמו בניית ממ”ד פנימי וגם לא סבוך כמו התהליך הזה. אחד הפתרונות כיום הוא רכישת ממ”ד חיצוני יביל.

מבחינת מבנה של ממ”ד יביל חיצוני דומה לממ”ד פנימי: גודלו לא יורד מ-9 מ”ר, הוא כולל קירות בטון, וכן דלת וחלון הולמי הדף ורסס. מבחינת מחיר, עלות ממ”ד חיצוני תיקני היא דומה לעלות בניית ממ”ד רגיל.

עלות ממ”ד חיצוני משתנה בהתאם לגודל, כך שחשוב להתייעץ עם חברה מתמחה כדי לקבל הצעת מחיר מדויקת עבור הממ”ד שאתם מעוניינים בו. מלבד ממ”ד חיצוני עבור משפחות, גם בתי עסק יכולים לרכוש מבנה חיצוני כזה (ממ”מ – מרחב מוגן מוסדי) עבור האנשים שעובדים בהם.

ממ”ד חיצוני מהווה פתרון יעיל עבור אנשים רבים הנתקלים במגבלות בדרך לבניית ממ”ד חיצוני. עלות ממ”ד חיצוני משתנה בהתאם לצורך, וכדי לדעת בדיוק כמה תצטרכו לשלם, חשוב שתתייעצו עם חברה אשר מתמחה באספקה של מבנים מהסוג הזה.