עלות ממ”ד חיצוני

בניית ממ”ד הפכה לחובה החל משנת 1992. ורק לאחר מלחמת המפרץ הראשונה הפכה בנייה של בית חדש בין אם פרטי, בין אם דירה בתוך בניין, למי שמחוייבת בבנייה של מרחב מוגן אשר יספק הגנה לתושבי הבית. ודרך אגב, בניית ממ”ד נדרשת לא רק עבור בנייה חדשה אלא גם בגין הרחבה של בנייה קיימת בשטח העולה על 12 מ”ר. הוספת ממ”ד היא אם כן פרוייקט בנייה שלם בפני עצמו, לאורך תקופה לא קטנה, שבסופו יהיה גם לכם מרחב מוגן דירתי אשר יגן עליכם ועל בני משפחותיכם. כיצד מחושבת עלות ממ”ד חיצוני, והאם בכלל אפשר לחשב את עלותה של ההגנה על משפחתכם וחייכם.

תקן פיקוד העורף להוספת ממ”ד

כדי לחשב עלויות עלינו לבדוק מהם האמצעים המחייבים. לכן מומלץ לבדוק מהו תקן פיקוד העורף ומה הוא מחייב בעת הוספת ממ”ד. לפי תקן זה יש להוסיף ממ”ד על שטח מינימלי של 9 מ”ר. גובהו הפנימי יהיה של 2.5 עד 2.8 מטר. והמספר המירבי של קירות חיצוניים המותרים בו הוא 2. כמו-כן נדרשת דרך גישה לממ”ד מתוך הדירה עצמה.
בנוסף קובע התקן כי גם מידות מינימליות של פתח אור לדלת הכניסה, לחלון ואת עוביו של הקיר החיצוני. בנוסף תדרשו על פי התקן לדאוג גם להכנות לאוורור וסינון כל אלו מהווים תוספת עלות ממ”ד חיצוני.

עלות ממ”ד חיצוני

ישנם ממ”דים המגיעים מוכנים מהמפעל. ממ”דים אלו הם זולים יותר אך הם פחות פונקציונאלים משום שהם אינם יכולים לשמש כחדר מכיוון שהתשתיות שהם מחוברים אליהן מצומצמות ואין חיבור של בנייה ויציקה בין הישן לחדש. אומנם עלות ממ”ד חיצוני כזה היא זולה אך היא פחות מועילה.
לעומת זאת כאשר פונים לחברה אמינה המתמחה בתחום בניים ממ”דים, הרי שהיא תדאג לבצע את כל החפירות הדרושות לבניית השלד, ויציקת הבסיס לממ”ד. היא גם תדאג ליצוק את הקירות והתקרה של הממ”ד בגוש אחד לשם מניעת סדקים בין חיבור הבטון של הקירות לתקרה. ותספק לכם את כל הציוד והחומרים לבניית השלד.

עלות ממ”ד חיצוני

במקרה הזה תכלול גם את התקנת החלון החדש, הדלת וצינורות אוורור למסנן אב”כ וכן בדיקת הטיח והאטימות. בנוסף היא תדאג לכל בדיקות הבטונים הדרושים.
חברת עופרים בע”מ מחזיקה בניסיון וותק של מעל לעשרים שנה בתחום הבנייה. החברה מעסיקה צוות מוסמך, מקצועי ומיומן המכיר על בוריו את החוקים והתקנות הקובעים בנושא בניית ממ”דים, ממ”מים ותוספות בנייה. ולכן דואגת לספק ושירותים אלו אך ורק על סמך ההנחיות העדכניות ביותר של פיקוד העורף. לכן היא דואגת להישאר תמיד עם היד על הדופק גם מבחינה טכנולוגית. חברת עופרים דואגת להעסיק אדריכלים וקונסטרוקטורים עם למעלה מ-35 שנות ניסיון בתחום בניית הממ”דים.