עלות ממ"ד למטר

עלות ממ”ד למטר

עלות ממ”ד למטר – החיים במדינת ישראל מורכבים

החיים במדינת ישראל מלווים באי וודאות ביטחונית רבה, ובדיוק לשם כך כולם נוקטים את כל האמצעים שיש ברשותם כדי להגן על עצמם ועל האנשים היקרים להם. בעוד שבמבנים שהוקמו לאחר שנת 1992 קיימים ממ”דים פנימיים, מבנים לפני השנה הזו כוללים מקלטים בלבד. אם אתם רוצים לשנות את המצב ולבנות ממ”ד בביתכם, חשוב שתדעו במה זה כרוך ומה היא עלות ממ”ד למטר.

מה צריך לדעת על בניית ממ”ד?

לפני שנדון על הנושא של עלות ממ”ד למטר, חשוב שתדעו שצריך לקבל את הסכמת השכנים לבניית ממ”ד לפני ההוצאה לפועל של הפרויקט הזה. אם דייר מתנגד לבניית ממ”ד, הוא חייב להביא סיבה מספיק מוצדקת בכדי לעצור בניית ממ”ד.

לאחר שתקבלו את האישור הזה, יהיה עליכם לקבל היתרי בנייה, לשלם אגרות בנייה, וכן למצוא חברה שתוכל לבצע את הבנייה עבורכם. בהוספת ממ”ד לבית קרקע פרטי, לא תצטרכו לקבל אישור מהשכנים, אך כן תצטרכו לקבל את כל ההיתרים הנדרשים לתוספת הזו כפי שנקבעו על ידי המשרד לפיקוד העורף.

עלות ממ”ד למטר – כמה זה יעלה לכם?

עלות בניית ממ”ד משתנה לפי גודל החדר, האזור שבו מוסיפים את החדר (צפון הארץ, דרום הארץ, מרכז הארץ) וכן סוג המבנה שממגנים. עלות בניית ממ”ד בגודל סטנדרטי (9 מ”ר) בבניין מגורים תעלה בין 100,000 ₪ לבין 120,000. עלות ממ”ד למטר היא כ-11 אלף ₪.

עלות בניית ממ”ד בגודל זהה בבית פרטי היא כ-125,000, כלומר כ-13,000 ₪ עבור כל מטר רבוע.

עלות ממ”ד נייד בגודל של 9 מ”ר היא בערך 90,000 ₪, כלומר 10,000 ₪ לכל מטר רבוע. כאמור, המחירים הללו יכולים להיות מושפעים מגורמים שונים, ולכן חשוב שתתייעצו עם חברה המתמחה בהוספת ממ”דים לבניינים ובתי קרקע.

כאשר תעשו זאת, בדקו מה המחיר כולל בתוכו, כמו קבלת היתרים, תשלום עבור כל תהליך הבנייה, ועוד. באופן הזה תוכלו להיות בטוחים שאתם ובני משפחתכם בטוחים בכל עת, ושלא יהיו הפתעות לא נעימות במועד התשלום ולאורך כל הדרך.