שיפור מיגון

שיפור מיגון

שיפור מיגון לכל בית

נושא הבטיחות מלווה את מדינת ישראל מאז הקמתה ואחד מאמצעי הבטיחות שלא ניתן לוותר עליהם הוא מיגון ביתי. מיגון מהסוג הזה מאפשר לנו להגיע למרחבים מוגנים במהירות בעת מצבי חירום, ולא מומלץ לוותר עליו. שיפור מיגון יאפשר לכם להקים או לשפר מרחבים מוגנים בסביבה הביתית/עסקית שלכם, ולהיות בטוחים שכל מי שבאזור יהיה מוגן בשעת הצורך.

שיפור מיגון – שיטות יעילות להבטחת הבטיחות שלכם

התחום של שיפור מיגון תפס תאוצה בשני העשורים האחרונים, בגלל שישנם דירות רבות שלא יכולות לעמוד בתקן של פיקוד העורף לבנית ממ”ד, לכן פיקוד העורף החליט שכל מי שלא עומד בתקנים לבניית ממ”ד יוכל לבנות שיפור מיגון. עבורכם מספר פתרונות יעילים בתחום הזה שיאפשרו לכם להגן על עצמכם ועל האנשים בסביבתכם:

הפיכת חדר קיים לממ”ד – הפיכה של חד”ר קיים בתוך בית/דירה למרחב דירתי מוגן שיכול להכיל בתוכו את כל דיירי הבית במקרי חירום. שיפור מיגון מהסוג הזה, כמו שאר הסוגים, צריך לעמוד בתקנים של פיקוד העורף מבחינת חומרי הגלם בשימוש והמידות החוקיות של ממ”ד.

הפיכת חדר קיים לממ”ד כרוכה בלא מעט שינויים, ולכן הפיכת חדר לשיפור מיגון מחייב היתר בניה מהועדה.

שיפוץ מקלטים – בבניינים שבהם אין הסכמה על בניית ממ”ד, או כאלו שלא ניתן לבנות בהם חדרים מוגנים, ניתן לבצע שיפור מיגון בדמות שיפוץ מקלטים. מקלטים במבני מגורים/מבנים ציבוריים, יכולים לשמש כאזור מוגן, וחשוב לשפץ אותם באופן שיגרום להם להיות חללים מוגנים על פי התקנים של פיקוד העורף.

שיפור מיגון מאפשר להפוך מבנים מסוגים שונים למבנים מוגנים שיכולים להציל חיים בשעת צרה. כדי שתוכלו להיות בטוחים שהתהליך מתבצע על הצד הטוב ביותר, חשוב שתשכרו את שירותיה של חברה אשר מתמחה בשיפור מיגון ותספק לכם את השירותים המקצועיים ביותר שיבטיחו את ביטחונכם במהלך כל ימות השנה.